İçeriğe geç

Sıkça Sorulan Sorular

Etkinliklere kimler başvurabilir?

Sosyal ve iletişimsel becerilerini geliştirmek isteyen; toplumsal cinsiyet eşitliğine inanan ve bu konuda bilinçli olmak isteyen tüm bireyler hedef kitlemizdir.

Neden etkinliklere başvurmalıyım?

Alanında başarılı ve cinsiyet eşitliği kavramının öneminin farkında olan kişileri ve şirketleri, kampüsteki öğrencilerle buluşturmaktayız. İnteraktif etkinliklerle toplumda cinsiyet eşitliğini kalıcı kılmayı, önyargıları kırmayı hedefliyoruz.

Etkinlikler nerede ve ne zaman?

W’EQUAL 24-25 Aralık 2022 tarihlerinde online olarak gerçekleşecektir.

Yaşayan Kütüphane Nisan 2023* tarihlerinde online olarak gerçekleşecektir.

*Etkinlik tarihi kesinleştikten sonra sayfalarımızda duyurulacaktır.

W'EQUAL' a katıldıktan sonra herhangi bir sertifika alabiliyor muyuz?

Evet, etkinliğimiz sertifikalıdır. Yeterli sayıda oturuma katılmış bütün katılımcılarımız sertifika almaya hak kazanacaktır. Sertifika almaya hak kazanan katılımcılarımıza sertifikaları etkinlikten sonra online olarak gönderilecektir.

Etkinliklere katılmak için herhangi bir ücret ödemem veya bir bilet almam gerekiyor mu?

W’EQUAL projemiz kapsamındaki tüm etkinlikler, topluluğumuzun her etkinliği gibi, tamamen ücretsiz düzenlenmektedir; bu yüzden de herhangi bir bilet satın almanıza gerek yoktur. Sadece kaydınızı yaptırmanız yeterli.

Etkinliklere ODTÜ dışından katılım mümkün mü? Mümkünse ne yapmamız gerekiyor?

W’EQUAL için herhangi bir üniversite, bölüm ve sınıf kısıtlaması yoktur, online kayıt yaptırmanız etkinliğe katılım için yeterlidir.

Yaşayan Kütüphane etkinliğimiz için kayıtlar sadece ODTÜ öğrencilerine açıktır.

Etkinliklerde engelli bireyler için kolaylık sağlanıyor mu?

W’EQUAL projemiz kapsamındaki etkinlikler, topluluğumuzun her etkinliği gibi, engelsiz bir şekilde gerçekleşmektedir. İşitme engelli arkadaşlarımız için işaret dili çevirmeni bulunmakta ve yüzyüze etkinliklerimizde ek olarak görme engelli arkadaşlarımıza da görevliler eşlik etmektedir.